ebebek Kurumsal

Ara

Sosyal Sorumluluk

Faaliyet alanlarımızı en iyi tanımlayan sözcük olan “Bebekoloji” kavramından yola çıkarak 2015 yılında “Bebekoloji” konferansını hayata geçirdik. Bebekoloji, “bebeği anlama ve anlatabilme bilimi”dir. Anne şefkati ve uzman bilgisiyle hayata geçirdiğimiz etkinliklerden birisi olan Bebekoloji Konferansı ile alanında uzman isimleri katılımcılarımız ile buluşturarak tüm bebeveynlerin, bebekleri ile daha etkili ilişkiler kurmalarını sağlamakla birlikte, bebeklerini yetiştirirken izleyecekleri yol haritasına katkıda bulunarak daha iyi bir gelecek için adım atmalarına olanak sağladık.
Anne adayları ve anneler için yol gösterici bir deneyim niteliğinde olan Bebekoloji etkinliklerimizi 2015 yılından bu yana offline olarak 30 şehirde gerçekleştirdik ve 13.552. bebeveyne bilgiyle dokunduk. Online olarak ise 22 farklı konu özelinde Bebekoloji etkinliğimizi gerçekleştirmiş olup 700 bebeveynimizle bir araya geldik.

En anlamlı mottolarımızdan biri de “Bir Damla Bin Fayda!”.
Anne sütünün bir damlasının bile bebekler için mucize olduğunun farkındayız.
Bu konuda anneleri bilinçlendirmek için çeşitli projeler yürütüyoruz

2020'den beri İlk 1000 Gün Bebek Beslenmesi kapsamında:

• 14 Gebelikte Beslenme Kampı,
• 54 Emzirmeye Hazırlık Kampı,
• 15 Ek Gıdaya Geçiş Kampı,
• 13 Besin Alerjilerinde Anne/Bebek Beslenmesi Kampı gerçekleştirdik.
• 61 kişilik ekibimizle Gebelikte Beslenme, Emzirmeye Hazırlık, Tamamlayıcı Beslenme konusunda ücretsiz ve birebir danışmanlık veriyoruz.

“Oyun Bağ Kurar” sloganını savunuyor ve oyunla bağ kurmanın önemini bebeveynlerimize aktarmaya devam ediyoruz.

2021'den beri;
• 16 Bebekoloji Oyun Kampı gerçekleştirdik.
• 700'den fazla bebeveynle bu kamplarda buluştuk.
• 1500’e yakın bebeveynimize Oyun Elçileri Projemiz ve Oyun Elçilerimiz aracılığı ile ücretsiz, birebir ve canlı danışmanlık sağladık.
• 58 bebekolog arkadaşımızın Oyuncak Uzmanı olmasına destek olduk.

33 kişilik Oyun Elçileri Ekibimizle tuvalet eğitimi, dil gelişimi, güvenli bağlanma, özgüveni destekleme ve daha fazla birçok konuda oyun danışmanlığı vermeye heyecanla devam ediyoruz.

Bu doğrultuda ebebek olarak; her şeyin en hassasını ve özelini hak eden bebeklerimiz ve anneleri için sürekli olarak kendimizi geliştirmeye ve Türkiye’nin dört bir yanındaki bebeveynlerimizle bir araya gelerek onlara dokunmaya devam ediyoruz!

Cerebral Palsy’li Gençlere Destek (Steptember)

Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayarak, meslek sahibi olmaları ve hayata kazandırılmaları için gerekli faaliyet ve gayretlerde bulunup, çocukları ve ailelerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilen, sosyal hayatta daha fazla yer edinebilen bireyler olmaları için gayret etmek için kurulan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı liderliğinde gerçekleşen, CP’li çocukların ve gençlerin eğitim ve rehabilitasyonlarına katkı sağlayan ve her yıl Eylül ayında gerçekleşen Steptember organizasyonuna ebebek olarak biz de destek oluyoruz.

ebebek olarak uluslararası sosyal sorumluluk projesi olan Steptember ile Eylül ayı boyunca her gün on bin adım atıp, çevremizden CP’li gençler için bağış topluyor ve bu konuda toplumda farkındalığın artırılması için çaba sarf ediyoruz.

Down Sendromlu Gençlerle Çalışma

Down Sendromlu bireylerin bebeklikten itibaren her yaşta ve konumda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek, fırsat eşitliği sağlamayı ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmayı amaçlayan Down Sendromu Derneği ile iş birliği yaparak ve destek alarak gerçekleştirdiğimiz projede, 2017 yılından itibaren hem merkezimizde hem de mağazalarımızda Down Sendromlu gençlerimiz aktif olarak çalışmaktadır.

Down Sendromu Derneği ile Hayata Merhaba Paketleri

Down sendromlu bireylerin bağımsız, üretken ve toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamaya; toplumun engellilik algısını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olan Down Sendromu Derneği için hazırladığımız Hayata Merhaba paketlerimiz ile Down Sendromlu yenidoğan bebeklerin ilk ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 0 - 12 ay aralığında Down sendromlu çocuğu olan ailelere, bebeklerinin dünyaya gelişini tebrik etmek için Down Sendromu Derneği ile birlikte “Hayata Merhaba” paketleri gönderiyoruz.

MSGSÜ Tekstil ve Moda Bölümü Öğrencileri ve
ebebek İş Birliği

Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Bölümü öğrencileri ve ebebek iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz proje ile öğrencilerin hazırladıkları tasarımlar sayesinde kıymetli bir sosyal sorumluluk çalışmasına imza atmış olduk. Birbirinden yetenekli 12 öğrencimizle, yaklaşık 1 yıl boyunca çeşitli kreasyonlar gerçekleştirdik, iş birliğimiz neticesinde ise öğrencilerin hayal gücüyle çizdikleri 12 tema, bebek giysilerinde hayat bularak Mimar Sinan Üniversitesi’nde bir defile ile birlikte sergilenmek üzere halka açıldı.

Bizler ise ebebek olarak, üniversitenin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayıp öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunduk. Aynı zamanda gençlerin yeteneklerini sergileyebilmelerine imkân tanıyarak, iş dünyasını da az çok deneyimleme fırsatı elde etmelerini sağladık.